„Trening czyni samodzielnym – rehabilitacja osób z zaburzeniami psychicznymi”.

„Trening czyni samodzielnym – rehabilitacja osób z zaburzeniami psychicznymi”.

Mamy zaszczyt poinformować, że pierwsze szkolenie 👨‍🏫realizowane w ramach projektu „Trening czyni samodzielnym – rehabilitacja osób z zaburzeniami psychicznymi” za nami. 

Pierwszą placówką jaka zabrała udział w szkoleniu był Śds Jawor Pniewy, gdzie terapeuta Damian Kupczyk, dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu terapii społecznej i treningu budżetowego. Dodatkowo Uczestniczki otrzymały książki poświęcone tematyce edukacji ekonomicznej i finansowej w tym Świat Pieniądza i ABC-Ekonomii.

W ramach projektu opracowana została też publikacja ze scenariuszami📘do prowadzenia warsztatów finansowych, pakiet materiałów dla terapeutów📚, a także filmy instruktażowe🎥 przygotowane przez VimeStudio, w jaki sposób należy zaczynać, prowadzić i skutecznie realizować założenia terapii społecznej i treningu budżetowego. Wszystkie te materiały już niedługo zostaną wysłane📫 do 150 placówek rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami w Wielkopolsce.

Projekt jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Wielkopolskiego.

Partnerami w projekcie są: Środowiskowy Dom Samopomocy w Międzychodzie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w KwilczuŚrodowiskowy Dom Samopomocy w Kórniku „Gościnni”ABC-Czepczyński oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzychodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.